חברת בריפקאם - סיפור הצלחה על מצלמות אבטחה

חברת בריפקאם - סיפור הצלחה על מצלמות אבטחה

חברת בריפקאם (BriefCam) מפתחת טכנולוגיה שמאפשרת סקירה מהירה של סרטי וידאו. החברה הוקמה ב-2008 על ידי פרופ' שמואל פלג מבית הספר להנדסה של האוניברסיטה העברית על בסיס טכנולוגית Video Synopsis  שפותחה באוניברסיטה. מכירותיה הסתכמו בכ–6 מיליון דולר ב-2015. "המוצרים שלנו מאפשרים לקצר את זמן הצפייה בווידאו, ולמקד את הצפייה בדברים מוגדרים - כגון מכונית שחורה למשל. אפשר להחליט מה רוצים לחפש לפי הגדרות כגון כיוון, צבע, גודל ואיכות", כך אמר פלוריאן ליבוביצ'י, מנהל המכירות של בריפקאם באירופה.
    החברה דיווחה על עלייה בביקוש למוצריה לצרכי אבטחה בעקבות גל הפיגועים הקשה בפריז בנובמבר האחרון. מצב החירום שהוכרז בבריסל העלה את ההתעניינות מצד הרשויות בבלגיה ובמדינות נוספות באירופה במוצרי חברת בריפקאם.
    לדבריו, "בעקבות האירועים ניתן לחוש בהתעניינות ובביקוש מוגבר מצד מדינות רבות - בהן בלגיה, גרמניה ואיטליה. תקציבי הביטחון יוגדלו ותהליכים שנמשכים בדרך כלל שנה יואצו במצב הקריטי שנוצר, ויושלמו בתוך כמה חודשים. יש לנו בקשת חירום מבלגיה לאספקה מידית של המוצר. אנחנו במגעים עם עיריית בריסל ועם המשטרה הפדרלית, ויש ביקוש משתיהן".
    בנוסף לשימוש באבטחה, בריפקאם מתמקדת כיום בפיתוח מוצרים לצרכן הביתי. עם ירידת מחירי המצלמות ושיפור מהירות האינטרנט מתרבים הצרכנים המתקינים בביתם מצלמות.  Video Synopsis מאפשרת לתקצר וידיאו המצולם במשך יום שלם בבית או בחצר למספר דקות. תקצור זה פותח אפשרויות רבות לניצול המצלמות לשימושים כגון בקרה על בני הבית או עובדי משק בית.