מרכז היזמות - HUStart

מרכז יזמות

מרכז היזמות של האוניברסיטה העברית, HUstart, הוקם בהובלת הפקולטה למתמטיקה ומדעי הטבע, בית הספר למינהל עסקים וחברת יישום – על מנת לעודד וליזום הקמת סטארטאפים באוניברסיטה העברית, ולשמש להם בית גידול. המרכז מסייע למי שרוצה לעשות את הצעד הראשון בעולם היזמות, וגם מספק גישה לפטנטים של האוניברסיטה העברית. המרכז מציע מגוון תכניות לא-אקדמיות בהן מקימים סטודנטים וגורמי-חוץ מיזמים (סטארטאפים), ומארח קורסים אקדמיים שבמסגרתם מקימים פרויקטים בתחומי התוכנה, אינטרנט, מכשור רפואי, פרמצבטיקה ועוד.
בנוסף, המרכז עורך אירועים וסדנאות בנושא יזמות, המתאימים לסטודנטים מכל תחומי הלימודים.

תכנית להקמת מיזמים

מרכז היזמות שם דגש מיוחד על תמיכה מהצעד הראשון, כלומר ניתן להצטרף לתכנית יזמות גם בלי צוות וללא רעיון. המרכז מחפש יזמים (בעיקר סטודנטים) שלהם תשוקה להוביל שינוי והיכולת לשרוד את הקשיים הצפויים לכל סטארטאפ. המרכז עוזר למתקבלים לתכנית לבנות צוות וכשצריך, גם 'לייצר' רעיון לסטארטאפ.

הגישה לפטנטים של האוניברסיטה היא חוזקה מיוחדת של המרכז. בנוסף לפרויקטים בתחום האינטרנט והתוכנה, משתתפים בתכנית בוחנים חיצוניים ופנימיים המלווים את הקמת המיזמים בתחומים השונים תוך שימוש בפטנטים שנוצרו על בסיס מחקרים שנעשו באוניברסיטה.

מנטורים

במרכז עשרות מנטורים שזמינים למשתתפים בתכניות השונות, ולהם רקע מקצועי מעולה בתחומים רבים. בנוסף, מתארחות במתחם המשרדים שלנו חברות שעברו את שלב ה-seeding.

תכנית קיץ בינלאומית

מגוון התחומים הרחב שנחקר באוניברסיטה העברית מאפשר קבלת עצה ותמיכה בכל תחום.  דגש מיוחד מופנה לרב-תחומיות ולרב-תרבותיות בתכנית הקיץ הבינלאומית שלנו, TIP, שמשלבת לימודי ראייה ממוחשבת, סייבר, ביג-דאטה וביו-הנדסה, עם לימודי יזמות מתקדמים.

מהמחזור הראשון של התכנית שהתקיים בקיץ 2015 יצאו שלושה סטארטאפים, אחד פעיל בירושלים, כשאחד המייסדים הוא ברזילאי, השני בתל-אביב, והשלישי בסין. שלושת הסטארטאפים הללו גייסו במצטבר למעלה ממליון דולר בפחות משלושה חודשים ממועד סיום התכנית.

כיצד מתעדכנים על פעילות המרכז?  בדף הפייסבוק ובאתר המרכז

מידע נוסף: info@HUstart.com