נקלט חדש במכון לכימיה - ד"ר אורי גדרון

אורי גדרון

 
לאחר שסיים את לימודי התואר הראשון בכימיה באוניברסיטת בן גוריון, המשיך אורי גדרון לתואר שני בקבוצה של פרופ' מילקו ואן-דר-בום במחלקה לכימיה אורגנית במכון ויצמן, שם עסק בחקר מנגנונים של תגובות אורגנו-מתכתיות. את הדוקטורט עשה אורי בקבוצה של פרופ' מיכאל בנדיקוב ז"ל במחלקה לכימיה אורגנית במכון ויצמן. במהלך הדוקטורט, חקר קבוצה חדשה של חומרים אורגניים אלקטרוניים, אשר בהם אטום חמצן החליף את אטומי הגופרית אשר נמצאים בשימוש תדיר בתחום, דבר אשר השפיע ישירות על התכונות האופטיות והאלקטרוניות של החומר. עבודת המחקר זיכתה אותו בפרס ע"ש דב אלעד במכון ויצמן.
    לאחר הדוקטורט, נסע אורי לפוסט-דוקטורט בקבוצה של פרופ' פרנסואה דיטריך במכון הטכנולוגי של ציריך  (ETH (Zurich על מלגת מארי קירי, שם חקר אינטראקציות בין-מולקולאריות של מבנים כיראליים. במהלך המחקר פיתח כלובים מולקולארים כיראלים מולקולריים כיראליים אשר יכולים לשמש כחיישנים כירואופטיים רגישים למזהמים במים. העבודה הניבה מספר פרסומים, בין היתר בכתבי העת Angewandte Chemie ו-Journal of the American Chemical Society.
    בספטמבר 2015 הצטרף אורי למכון לכימיה. המחקר הנוכחי שלו מתמקד בפיתוח חומרים אורגניים אלקטרוניים (מולקולות ופולימרים)  ומשלב סינתזה רב-שלבית, כימיה חישובית, וחקר התכונות האלקטרוניות והאופטיות של החומרים בהתקנים שונים. נושאי המחקר כוללים סינתזה של חצאי-מוליכים כיראליים אשר יכולים לשמש בהתקנים ספינטרוניים וכירואופטיים, וכמו כן פולימרים מוליכים בעלי פלוארוסנציה חזקה בתחום האינפרה-אדום הקרוב. אורי מתגורר במודיעין, עם בת זוגו אושרי ובתם גילי.