אחמד מסארווה - המכון לכימיה

אחמד מסארווה - תמונה

  אחמד מסארווה למד כימיה בטכניון, הוא סיים את לימודי הדוקטורט שלו בכימיה אורגנית סינתטית תחת הנחיתו של פרופ' אילן מארק. עבודתו נבחרה לאחרונה לפרס הבינלאומי IUPAC לכימאים צעירים, כמו כן לפרס החברה הישראלית לכימיה.  
  ד"ר מסארווה ביצע מחקר פוסט-דוקטורט בקבוצת המחקר של פרופ 'ריצ'מונד סארפונג באוניברסיטת ברקלי בארה"ב, כעמית של מלגות רוטשילד ו-ות"ת. היום, הוא מכהן כחבר סגל, חוקר, ומרצה בכיר במכון לכימיה באוניברסיטה העברית בירושלים. לאחרונה אחמד זכה במלגה היוקרתית של עזריאלי למדענים צעירים.
  מחקריו מתמקדים בתחום כימיה אורגנית-סינתטית וכימיה של אורגנו-מתכות, במיוחד של שיפעול קשרים חזקים כגון קשרי פחמן-פחמן וקשרי פחמן-מימן, וגם תגובות אסימטריות לבנייתם של מרכזים כיראלים ע"י המרתם של תערובות רצמיות לתערובות נקיות, ופעילות אופטית. השילוב בין מדע ואומנות הוא הליבה של תוכנית המחקרים שלו. וזה מתבטא בחקירתה ולמידתה לעומק של תופעה אסימטרית מסתורית הידועה בשם כיראליות-סמויה בתרכובות אורגנית, בתקווה לשפוך יותר אור על הבנתה של תופעת הכיראליות שנחשבת לאחד הסודות לקיומם של החיים על כדור הארץ ובכלל ביקום.
  קבוצת המחקר של מסארווה באוניברסיטה העברית דוגלת בייחודיות, חשיבות, וחדשנות המחקרית בתחומי הכימיה האורגנית ובזה מעמידה את מחקרו בחזית המחקרים בתחום הכימיה האורגנית המודרנית.
אתר הקבוצה