"האקתון" ראשון באוניברסיטה העברית

האקתון  (hack + marathon) הוא מרתון תכנות, המרכז יחד אנשים שמעוניינים להמציא ולהוציא לפועל תוכנה או חידוש שימושי. המשתתפים מגיעים עם רעיון ראשוני ותוך זמן מוקצב צריכים לפתח כלי יישומי ומוגמר. חברות רבות ברחבי העולם משתמשות בהאקתון בכדי להמציא פיתוחים חדשניים באופן יצירתי, כך למשל, כפתור ה- like הומצא במהלך האקתון של חברת פייסבוק.

קבוצת סטודנטים למדעי המחשב באוניברסיטה החליטה ליזום "האקתון", שמטרתו פיתוח כלים שימושיים עבור סטודנטים. לאירוע נרשמו כ- 170 סטודנטים מתחומי מדעי המחשב, הנדסת מחשבים ותקשורת חזותית מבצלאל, מכל שנות הלימוד ומתארים מתקדמים. לאירוע הייתה היענות גבוהה מאוד.

חברות הייטק מובילות דוגמת אינטל, מובילאיי ולובה הצטרפו ליוזמה ותרמו לסבסוד האירוע ואף שלחו "מנטורים" שידריכו וילוו את הסטודנטים במהלך הפרויקט. האוניברסיטה העמידה לרשות הסטודנטים בסיסי נתונים בכדי לסייע להם לפתח תוכנות שיוכלו לשפר את חיי הסטודנטים.

הסטודנטים המשתתפים חולקו לקבוצות של חמישה משתתפים, מתוכם ארבעה מפתחים ומעצב מאקדמית בצלאל. הקבוצות קיבלו 24 שעות בלבד על מנת לכתוב קוד ולהוציא את הרעיון אל הפועל. הסטודנטים קיבלו לאורך היום אוכל, שתייה ובירות ואף הפסקות יוגה. בתום הזמן המוקצב כל אחת מהקבוצות הציגה את הרעיון בכמה דקות בלבד, כשאת עבודתם שפטו צוות של חמישה שופטים הכולל נציג מהאקדמיה, מעצב ונציג מאגודת הסטודנטים.

 

הזוכים הגדולים באירוע שהוזנק על ידי הרקטור פרופ' אשר כהן הם:

פרס האגודה: GetSum - פלטפורמת אינטרנט להעלאת סיכומי לימודים ע"פ קורסים.

פרס NooBaa : קבוצת -DiraVolution מאפשרת לאנשים שמחפשים דירה להשכרה לשתף חוות דעת על דירות שהם ראו.

פרס הפקולטה: UniRate - ממשק לדירוג קורסים.

פרס אינטל: Easy Summary - אפליקציה שלוקחת סיכום למבחן והופכת חלקים ממנו, באופן אוטומטי, לכרטיסיות חזרה