"מהנדסים ללא גבולות"

"מהנדסים ללא גבולות" - תמונה ראשית

סניף מהנדסים ללא גבולות ירושלים הוקם ביוזמת סטודנטים בפקולטה למתמטיקה ומדעי הטבע, הפועלים לשיפור איכות החיים של קהילות בארץ ובעולם באמצעות מיזמים טכנולוגיים. זהו פרויקט התנדבותי ייחודי בנוף האקדמי בכך שהוא מנצל את הכישורים הייחודיים של סטודנטים למדעים מדויקים ומפגיש אותם עם קהילות מתפתחות המחפשות פתרונות יצירתיים, חדשניים וברי קיימא לשיפור חייהם. הפרויקט פועל כשנתיים בתמיכתה של הפקולטה למדעי הטבע וכולל היום מעל 20 סטודנטים ובוגרים מחוגים שונים המתנדבים בשלושה פרויקטים עיקריים:

 

 

            פרויקט "Makers" - פרויקט חינוכי השואף להעצים בני ובנות נוער בסיכון, דרך למידה התנסותית והיכרות עם תחומים כגון הנדסה ירוקה, קיימות ואנרגיות מתחדשות. מתנדבי הפרויקט פיתחו תכנית שנתית במהלכה עובדים סטודנטים עם תלמידי תיכון מקצועי על בניית התקנים ירוקים. הפרויקט פועל כעת בתיכון "בית הערבה" בירושלים והוא שואף להתרחב לבתי ספר נוספים. המתנדבים מעידים על סיפוק רב מהפרויקט הן בעבודה מול החניכים והן בהזדמנות של המתנדבים לעסוק בפיסיקה, סביבה והנדסה מעשית.

            פרויקט גינת גג - פרויקט נתב להוכחת התכנות הקמת גינות גג וגגות ירוקים בקמפוס אדמונד י. ספרא של האוניברסיטה העברית, חשיפת סטודנטים לחקלאות עירונית והעלאת מודעות לפרויקט קמפוס ירוק. כעת, צוות הפרויקט נמצא בשלבים אחרונים של הקמת גינת גג על מרפסת בניין לוין של מכון רקח לפיסיקה.

            פרויקט "EthioPi" - פרויקט הפועל בשיתוף פעולה עם אוניברסיטה באתיופיה להקמת כיתות מחשבים זולות וחסכוניות. מטרת הפרויקט היא לשפר את איכות החינוך למדעי המחשב בבתי-ספר בקהילות מוחלשות בתיגראי שבאתיופיה.

            ארגון מהנדסים ללא גבולות מספק פלטפורמה לפיתוח מנהיגות והעצמה אישית ומקצועית של סטודנטים לתארים ראשונים ומתקדמים. סטודנטים פעילים בארגון זוכים גם בהזדמנות להתנסות ביזמות חברתית וגם לניסיון מקצועי נלווה ללימודים האקדמיים בתחומים אשר יכולים לשרת אותם בעתיד.

            אנחנו מזמינים אנשי סגל וסטודנטים לפנות אלינו  בכתובת המייל .ewb.huji@gmail.com