אודות תכנית אמירים

 • אמירים

  טיול אמירים באילת

 • אמירים

  הצגת פרויקטי גמר

 • אמירים

  פעילות היכרות וגיבוש

 • אמירים

  אירוע סיום שנה תשפ"א

 • אמירים

  מועדון אמירים

אודות תכנית אמירים

תכנית "אמירים-טבע" היא תכנית לימודים ייחודית לסטודנטים/ות מצטיינים/ות המעוניינים/ות להרחיב את השכלתם/ן במסגרת בין-תחומית ולפתח את כישוריהם/ן בעזרת המדענים/ות והמורים/ות בפקולטה. על הסטודנטים/ות המשתתפים/ות בתכנית ללמוד חוג אחד לפחות בפקולטה למדעי הטבע, אך ניתן לשלב גם לימודים בין-תחומיים בחוגים מפקולטות אחרות (למשל, מדעי הרוח או מדעי החברה).

ניתן לשלב את התכנית עם כל חוג בפקולטה למדעי הטבע, פרט לאתגר כימיה.

למה כדאי ללמוד בתכנית אמירים?

החוקרים/ות היום נדרשים/ות לזווית ראייה מחקרית רחבה, להתמחות במקצועות רבים, לשליטה בכלי ניתוח ומחקר מתחומים שונים ולהיכרות עם שיטות חשיבה מגוונות. תכנית הלימודים שלנו מציעה חשיפה לתחומי לימוד ולדיסציפלינות שונות, הרחבת אופקים ופיתוח חשיבה יצירתית.

במסגרת התוכנית מתקיימים מפגשים שבועיים עם חוקרים מובילים בפקולטה. מפגשים אלו מהווים הזדמנות פז להכרות מעמיקה עם החוקר ומחקריו, ובכך מציעים העשרה רחבה ובלתי-שגרתית, הרבה מעבר לחומר הנלמד בקורסים.

כמו כן, עם תום הלימודים יצוין על גבי תעודת הבוגר כי הסטודנט/ית סיים/ה לימודיו/ה במסגרת תכנית "אמירים טבע" ויירשמו שמות החוגים בהם למד/ה.

בעולם המדעי רוכשים הערכה רבה למסיימי/ות התכנית, ולבוגרים/ות מוצעות תכניות לימודים לתארים גבוהים בהתאם להישגיהם, כולל אפשרות ללימודים במסלול ישיר לדוקטורט.

נוסף על כך, תכנית אמירים-טבע כוללת מלגת לימודים מלאה.