ברכת הדיקן

 

לחברי קהילת הפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבעassaf

 

אני שמח ונרגש לקבל על עצמי את תפקיד דיקן הפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע. הפקולטה היא ביתי באוניברסיטה עוד משנת 1992, בה התחלתי את לימודי התואר הראשון בכימיה. מאז הייתי חלק בלתי נפרד מהפקולטה לאורך כל השנים ועד היום, למעט מספר שנים בהן שהיתי בחו"ל לפוסט דוקטורט. למדתי בפקולטה כתלמיד תואר ראשון, לאחר מכן כתלמיד במסלול ישיר לדוקטורט וכמתרגל והחל משנת 2004 כחבר סגל אקדמי.

מטרתנו היא שהפקולטה תהיה מובילה בכל ההיבטים: מחקר, הוראה, חדשנות ויזמות, מגוון ורב- תרבותיות וכמובן חוויית הסטודנטים. מטרתנו היא לבנות קהילה מדעית פעילה ודינמית של חברי סגל אקדמי, טכני ומנהלי וסטודנטים לכל התארים. הדגש הוא על המונח "קהילה", בה כל הגורמים מעורבים, תורמים ובאים עם יוזמות. דלתי תמיד פתוחה לשיח עם כל חברי קהיליית הפקולטה ואשמח להיפגש, לשמוע רעיונות והצעות. חשוב לדעת מה אפשר לשפר וחשוב לא פחות לדעת מה עובד טוב ולא כדאי לשנות. עבודה משותפת של כולם ברוח חיובית ואופטימית תצעיד את הפקולטה קדימה בתחומי המחקר וההוראה.

הלימודים בפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע מקנים לא רק ידע בתחומי הדעת השונים. לא פחות חשוב - הם מקנים דרך חשיבה לכל החיים: דרך חשיבה לוגית, מדעית, וכמותית, כזו שמסתמכת על עובדות, תצפיות, נתונים וניתוח מעמיק שלהם ולא על ניחושים והנחות נטולות בסיס עובדתי. דרך חשיבה זו חשובה במיוחד בימים אלה בהם אנו מוצפים בעודף מידע שחלקו לא מדויק בלשון המעטה. הכלים שתקבלו במסגרת הלימודים בפקולטה יאפשרו נקודת מבט ביקורתית ועניינית, גם במדע וגם בחיים בכלל. אם כך יהיה – הרי שכבר עשינו את שלנו כמוסד אקדמי.

אסף