לראשונה, האוניברסיטה העברית מיוצגת ביום הנתונים הבינלאומי 2020

12 נובמבר, 2020
dan cohen world wide data day

לראשונה, האוניברסיטה העברית מיוצגת ביום הנתונים הבינלאומי 2020 (world wide data day), ע"י דוקטורנט מקבוצת המחקר של פרופ' גיא רון ממכון רקח לפיסיקה שבפקולטה למדעי הטבע. האוניברסיטה העברית היא היחידה בארץ שמיוצגת השנה.

הדוקטורנט דן כהן הינו נציג האוניברסיטה העברית בכנס הבינלאומי אשר נערך בשיתוף פעולה עולמי בהובלת LHC, לציון יום הנתונים. יום הנתונים מציין את המערכת שנוצרה להנגשת  מידע בין המדענים ברחבי העולם. במהלך 24 שעות, בין חצות לחצות, תלמידים מרחבי העולם יכולים לנתח נתונים ממאיץ החלקיקים הגדול בעולם הממוקם בסרן, שוויץ ולשתף תוצאות באמצעות ועידות וידיאו, ממש כפי שמדידות חשובות שנערכו ע"י חוקרים שונים מונגשות לסטודנטים ומדענים ברחבי העולם.

הפעילות ביום זה התבססה על שיתוף פעולה בין בתי ספר הפזורים ברחבי העולם למנטורים בינלאומיים לפיזיקה גרעינית, על-מנת לערוך מדידות מדויקות שבסופו של דבר יתגבשו למדידה עולמית אחידה במטרה לכייל את שני הגלאים המרכזיים במאיץ, ATLAS ו-CMS.

הדוקטורנט דן כהן מקבוצת המחקר של פרופ' גיא רון, מספר את חווייתו כמנטור ביום זה: "האוניברסיטה העברית נתנה לי את האפשרות להגיע לאירועים בינלאומיים. זה היה מרתק, אהבתי את האפשרות לתת לילדים לחקור יחד איתי את המדע ולתת להם את התחושה שקצת נשכחה כיום-  שיש עוד הרבה מה לגלות".

ראה גם: חדשות