שדרות טבע וגלריות

שדרות טבע וגלריות, המוזיאון הפתוח בקמפוס א. ספרא, מזמין את קהילת האוניברסיטה ואת כלל הציבור ליהנות ממוצגים מרשימים ויפים של טבע ומדע. 

המוזיאון נוסד בשנת 2003 ביוזמתו ובניהולו של פרופ' ג'ף קמחי והוא מציע לבני כל הגילאים מגוון חוויות, הקשורות בתולדות הטבע של ישראל, במדע ובחשיבה המחקרית. הביקור ב"שדרות טבע וגלריות" הוא שילוב של לימוד והנאה באווירה המיוחדת של הקמפוס, המאפשר להתקרב אל עולם הטבע, ולהכירו ממבט אחר: מפגש עם הדינוזאור הישראלי וחבריו, היכרות עם גזע עץ בן יותר מ-2000 שנה, גינת האבולוציה של הצמח, טיילת עץ בחורשה, שביל הציפורים, שביל עצים ועוד.

בביקורכם, אתם מוזמנים לקחת עלון "בשבילי הקמפוס" מהעמדה שנמצאת בסמוך לכניסה המרכזית מול המזרקה. העלון יוביל אתכם דרך התערוכות של המוזיאון הפתוח אל מקומות מיוחדים נוספים ברחבי הקמפוס. תוכלו להעשיר את הידע שלכם באקולוגיה, באבולוציה, על עצים, ציפורים ועוד, באמצעות שלטי המידע הפזורים בשטח, או בעזרת המדריך הקולי באפליקציה
ניתן גם  לרכוש ספר הדרכה (באנגלית) על עצים בקמפוס "Fifty Tree Tales" בחנות "אקדמון” אשר נמצאת בכניסה לקמפוס.

ביקור עצמאי, ללא הדרכה, בכל ימות השבוע וללא עלות כניסה. רוב האזורים, ובהם ה"טיילת", נגישים לכיסאות גלגלים.
 


התערוכות המוצגות בשדרות טבע וגלריות:

 
גינת האבולוציה של הצמח: דרך דוגמאות של פרחים יפיפיים וההסברים שבשלטים, תפגשו בהתפתחויות האבולוציוניות הגדולות ביותר במהלך 500 מיליון שנות היסטוריה של הצמחים. 
שביל נדידת הציפורים מציג 50 ציפורים צבעוניות מברונזה, בגודל נאמן למקור, של ציפורים נודדות המבקרות בקמפוס בעונות השונות. דרך התצוגה המרהיבה תוכלו לראות ולגעת בציפורים כל השנה. 
בואו לבקר בטיילת חורשת הקמפוס (נגישות מלאה לכיסאות גלגלים) ולראות כיצד לטבע, שלעתים קרובות נראה כחסר סדר, יש סדר משלו.