ספריות

ספריה1

ספריית הרמן למדעי הטבע

הספרייה למדעי הטבע שבקריית אדמונד י' ספרא בגבעת רם קרויה על שם ד"ר אברהם הרמן, מנשיאי האוניברסיטה העברית בירושלים. ספריית הרמן היא הספרייה המרכזית של הפקולטה למדעי הטבע.

אוספי הספרייה מכסים את תחומי הפיזיקה, הכימיה, מדעי החיים ומדעי כדור הארץ. בספרייה מעל ל-300 אלף פריטים פיזיים שכוללים ספרי לימוד ומחקר, ספרי יעץ, כתבי עת ועבודות גמר ומגוון משאבים מקוונים שכוללים מאגרי מידע, כתבי עת וספרים אלקטרוניים ותזות דיגיטליות.

חזון הספרייה הוא לספק לכל החוקרים, המורים והתלמידים יעץ וגישה למקורות מידע, ידע ונתונים.
הספרייה משמשת הן כמרכז מידע אקדמי והן כמרכז חברתי בקמפוס ספרא ותורמת לקידום המחקר וההוראה, תוך הטמעת חידושים טכנולוגיים מן המתקדמים בעולם.

מרכז המידע הספרייתי על שם ברל ואגנס גינגס מספק סביבת למידה חיה ותוססת שמותאמת לבעלי סגנונות למידה שונים ובו אזורי למידה לקבוצות או ליחידים, כיתת מחשבים וקפה בגינה.

לרשות הקוראים הועמדו בספרייה עמדות מחשב, מדפסות, סורק, מכונות צילום ורשת תקשורת אלחוטית.
 

 

ספריה2

הספרייה למתמטיקה ולמדעי המחשב
 

הספרייה למתמטיקה ולמדעי המחשב נוסדה בשנת 1925 כספרייה למתמטיקה. בספרייה קרוב ל-40 אלף כרכים של מאות כתבי עת וסדרות, כ-35 אלף כותרים של ספרים, דו"חות טכניים ותדפיסים מוקדמים של מכון איינשטיין למתמטיקה ובית הספר להנדסה ולמדעי המחשב, עבודות דוקטורט ואוסף ייחודי של 16 אלף תדפיסים מתמטיים מתוארכים מן המאות התשע עשרה והעשרים.

לספרייה מוניטין עולמי שתואם את מעמדם האקדמי הרם של מכון איינשטיין למתמטיקה ושל בית הספר להנדסה ולמדעי המחשב בישראל, במזרח התיכון ובעולם כולו.

בין האוספים שירשה הספרייה בולט האוסף הייחודי של המתמטיקאי הגרמני פליקס קליין הכולל ספרים מן המאה התשע עשרה וכמה כתבי יד מקוריים של קליין.

ספרים נדירים שכוללים גם טקסטים עבריים, חלקם מן המאות השבע עשרה והשמונה עשרה, כמו גם אוסף מכתביו של אדמונד לנדאו שנתרמו לספרייה, מוצגים באולם הקבלה בספרייה לטובת קהל המבקרים.